Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Termosifon

Kategoriden kullanışlı ve güvenli termosifon çeşitlerine, uygun Termosifon Fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz.

Termosifonlar, konutlarda yaygın olarak kullanılmakta. Peki,Termosifon Nedir, nasıl çalışır? Enerji tasarrufu için termosifon kullanımında nelere dikkat edilmeli?

Modeline göre farklı hacimlerde depolara sahip termosifonlar, depolarındaki suyu elektrik enerjisiyle ısıtan ve sonrasında su sıcaklığını sabit tutan cihazlardır. Termosifona, katı yakıtlı ısıtıcı veya doğal gaz olmayan yaşam alanlarında ihtiyaç duyulmaktadır.

Musluk açıldığında soğuk su girişinden cihazın deposuna su dolar. Kullanıcı, termostat aracılığıyla hangi sıcaklık derecesini ayarlamışsa su, o dereceye kadar ısıtılır. Bu aşamadan sonra termostat, rezistansa ulaşan enerjiyi keserek daha fazla ısınmayı önler.

Çalışma prensibini ve yapısını bilmek, termosifon kullanımında nasıl enerji tasarrufu yapılacağını anlamak için gerekli. Deposu izolasyon sağlayan malzemeden üretilen termosifon, içindeki suyun sıcaklığını 24 saat boyunca sabit tutabilir. Termosifonu kapattığınızda bu mümkün olmayacak, su sıcaklığı düşecektir. Kullanmak için tekrar açtığınızda ise termosifonun suyu yeniden ısıtması gerekir. Suyu tekrar ısıtmak için harcanan enerji, sıcaklığı sabit tutmak için gerekenden çok daha fazladır. O yüzden, termosifonu yalnızca, çok uzun süre kullanmayacaksanız kapatın, diğer durumlarda belirli bir sıcaklık derecesinde sürekli açık kalmasına dikkat edin.

Arçelik Termosifon Çeşitleri

Arçelik Termosifon Çeşitleri, yenilikçi sistemler sayesinde yüksek performanslı ve güvenli.

Korozyona karşı korumalı ürünler, korozyondan kaynaklı arızalara meydan vermediğinden, daha uzun süre sorunsuzca kullanılabilir. Ekonomi programı, performansı düşürmeden minimum enerji tüketimi için devrede. Otomatik arıza teşhis sistemi ise kullanıcıları arızalardan haberdar ederek, güvenlik riski oluşmadan ve cihaz zarar görmeden duruma müdahale edilmesini sağlar.

Cihazların tasarlanmasında güvenlik de elbette dikkate alınmakta. Aşırı ısınma emniyeti, yüksek basınç emniyet valfi, susuz çalışma emniyeti, donma emniyeti ve çocuk kilidi, kullanımı güvenli kılan özelliklerden bazıları.

Termosifon Fiyatları

Ekonomik bir satın alma için fiyatı da değerlendiriyorsanız, kaliteden ödün vermemeye dikkat edin. Beyazesyaal.com, Arçelik kalitesini taşıyan termosifonları, uygun fiyatlarla kullanıcıya sunuyor. Online mağazamızdan ürün özelliklerini detaylı olarak inceleyebilir, Termosifon Fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...