Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Mikrodalga Fırın

Mikrodalga Fırın

Mutfakların pratik yardımcılarından Mikrodalga Fırınlar en çok, gıdayı ısıtma ve buz çözme işlemlerinde kullanılmakta. Onları turbo fırınlardan ayıran, bahsi geçen işlemleri son derece hızlı şekilde yapmaları. Peki, mikrodalga fırın ısıtmayı nasıl bu kadar hızlı şekilde gerçekleştiriyor?

Bunu anlamak için öncelikle turbo fırınların çalışma prensibini irdelemek gerekiyor. Turbo fırınlarda öncelikle cihaz içindeki hava ısınır, gıda, ısınan bu havanın etkisiyle pişer. Mikrodalga fırınlarda ise cihazın içi ısınmaz. Fırının yan duvarlarından besine iletilen özel frekansa sahip radyo dalgaları, besin içindeki su moleküllerini titreştirir, kinetik enerjiyi arttırır. Besini ısıtan, titreşen moleküllerin açığa çıkardığı ısı enerjisidir. Mikrodalga fırınlarda önce cihaz içindeki havanın ısınması gerekmediğinden ve besin, doğrudan kendi içindeki moleküller yardımıyla ısındığından, süreç çok daha hızlı gelişir. Bu da hem zaman hem de enerji tasarrufu anlamına geliyor.

Kategoride besin hazırlamayı hızlı hale getirirken şık tasarımlarıyla da mutfakları süsleyecek Arçelik Mikrodalga Fırın çeşitleri yer almaktadır.

Arçelik Mikrodalga Fırın Çeşitleri

Evet, buz çözme, yemek pişirme ve ısıtma işlemlerini son derece hızlı gerçekleştiriyorlar, fakat Arçelik Mikrodalga Fırın Çeşitlerinin bahse değer özellikleri bunlarla sınırlı değil. Fırın çeşitleri arasında gümüş, inoks, siyah, beyaz, kırmızı gibi renk alternatiflerine rastlıyoruz. Rengin yanı sıra cihazlar, kontrol panelinin türüyle de görsel tasarımda farklılaşmakta. Elektronik kontrol paneline sahip mikrodalga fırınlar fütüristlik görünümleriyle özellikle modern karakterli mutfak dekorasyonlarına başarıyla uyum sağlayacak. Retro esintiler taşıyan, kontrol paneli mekanik modeller ise yaşanmışlık çağrışımı yapıyor ve her mutfağa çok yakışıyor.

Arçelik Mikrodalga Fırın Fiyatları

Beyazesyaal.com’da becerikli ve şık ürünlere uygun Arçelik Mikrodalga Fırın Fiyatlarıyla sahip olacaksınız.

İndirimli fiyat avantajının yanı sıra, başka olanaklar da alışverişi keyifli kılıyor. Türkiye’nin her yerine hizmet veren Beyaz Eşya Al, nerede olursanız olun Arçelik teknolojilerine bir tıkla ulaşmanızı sağlıyor; üstelik mümkün olan en kısa sürede! Sitemizden verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içinde kargoya teslim edilir. Dijital alışverişin mühim konularından biri kuşkusuz, ödeme güvenliği. 256 bit SSL sertifikası ile sitemizde kredi kartı bilgileriniz koruma altındadır.

 

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...